10 NOKTA MC LIFTING

Yaşamımızı belirleyen belli yasalar vardır. Entropi yasası da yaşamda kaçınılmaz bir tahribatın ve dönüşümün gerekli olduğunu bize gösterir. Cildimizde de özellikle 25’li yaşlardan itibaren çöküntü başlar, 30’lu 40’lı yaşlarda artarak devam eder. Cilt altında kolajen ve hyalüronik asit üretimi azaldığından elastikiyet kaybı gözlemlenir ve nem azalır. Buna bağlı sarkmalar, kırışıklıklar meydana gelir. Yanaklar sarkar ve yüzün ters üçgen görünümü kare şekline dönüşür. Gülme çizgileri dediğimiz nazolabialler derinleşir ve bizi yorgun gösterir. Dudak kenarlarından aşağı inen mariyonet çizgiler ise bizi üzgün gösterir.

Medicaworld’ün patentli ürünü mclifting ile cildin doğal güzelliğine kavuşması, fabrika ayarlarına dönmesi hedeflenir. Mc lifting’in içeriğinde kolajen, hyalüronik asit ve vitaminler bulunur. Cildin kaybettiği kolajen cilt atından verilerek, noktasal, bölgesel çöküntüler, hacim kayıpları giderilir ve lifting sağlanır. Elmacık ve ortayüze yapılan uygulama nazolabial kırışıkların da bir miktar açılmasına olanak sağlar. Nazolabial ve mariyonet çizgilere de noktasal uygulamalar ile cilt fresh bir görünüm kazanır.

Danışanın kendine özgü altın oran hesaplamasına göre çene ucu ve dudaklara da noktasal dokunuşlarla bütünsel güzellik yakalanır.

Kalıcılığı danışanın metabolizma hızına ve yaşam şekline bağlı olarak 8-18 ay aralığındadır. İlk işlemde bir miktar daha hızlı metabolize edildiği gözlemlerimiz arasındadır. Cilt altında yüzde 30’u kalmaktadır.

İşlem öncesinde kan sulandırıcı olduğundan, morarmaya sebep olacağından alkol kullanılmamalıdır. İlaç kullanılmaması önerilir, kullanılan ilaçlar doktora mutlaka belirtilmelidir.

İşlem sonrasında YAPILMAMASI GEREKENLER şöyle sıralanabilir: uygulama yapılan bölgeye dokunma, ten makyajı yapma,  masaj uygulama, yıkama, kaşıma, alkol alımı, aşırı güneşe maruz kalma.

 1. İlk 12 saat başınızı öne eğmeyiniz, su değdirmeyiniz.
 2. İlk 12 saat işlem yapılan bölgeye dokunmayınız.
 3. 1 hafta ağır spor yapmayınız,yoğun sıcak duş almayınız.
 4. 1 hafta Sauna ve buharlı işlemlerden uzak durunuz.
 5. İşlem yapılan gün sırt üstü uyuyunuz.
 6. İlk 48 saat ten makyajı yapmayınız.
 7. İlk 1 hafta uygulanan bölgeye lazer epilasyon, ağda, kaş alımı, microblading gibi işlemler yaptırmayınız.

Olası komplikasyonlardan en yaygın olarak gözlemlediklerimiz: iğne giriş-çıkış yerlerinde hassasiyet, kızarıklık, hafif morluklardır. Morluk gözlemlediğinizde Arnica krem uygulayabilirsiniz. Kızarıklıklar da cilt hassasiyetinize bağlı olarak birkaç saat ile yarım gün içerisinde geçecektir. Kolajen su tutacağından ödem olabilir. Bol bol su içmeniz önerilir. Ödem de danışanın vücut yapısına bağlı olarak birkaç gün içerisinde geçecektir.

Mclifting işleminin etkisinin uzun sürmesini istiyorsanız; cildinizi düzenli  temizleyip nemlendirmeniz, bol bol su içmeniz, uykunuza ve beslenmenize dikkat etmeniz ve CA ürünlerinden Panthenol ve hyalüronik asit serumunu düzenli kullanmanız önerilir.

  Bilgi - Randevu

  için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

  KVKK Metni’ni okudum ve anladım.