Tıraşsız saç ekiminde, bugün tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlayan güncel bir teknoloji olan safir FUE saç ekimi kullanılıyor. Safir FUE saç ekimi tekniğinde donör (ense bölgesi) bölgedeki saç kökleri FUE tekniği ile toplanıyor. Ekimin yapılacağı bölgeye ve seyrekleşme gözlenen alanlara kalem formundaki safir cevheri ile çok küçük, pürüzsüz mikro kanallar açılıyor. Toplanan kökler bu kanallara tek tek, bir mücevher ustası titizliğinde; saç köklerinin yapısına ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekiliyor. Tüm bu işlemler aynı gün, 6-7 saat içinde tamamlanıyor.

Kısa Saçlı Erkek ve Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi

Saçı yaklaşık 4 cm uzunluğunda olan erkeklerde ve kısa olan kadınlarda ense bölgesi birer parmak kalınlığında, yatay iki şerit olacak şekilde tıraşlanıyor. Üstteki uzun saçlar tıraşlı bölgeyi kapattığı için işlem yapıldığı fark edilmiyor. Tıraş edilen bölgeden FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, saç kaybı oluşan bölgeye ve seyrekleşme görülen noktalara safir FUE saç ekimi tekniği kullanılarak ekiliyor. Safir FUE tekniğinin bu denli başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem formundaki safir cevheri, çok küçük alanlara çok küçük ve sık kanal açılabilmesine imkan tanıyor. Safir FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar alana yaklaşık 40 kök ekilebiliyor. Saç kaybı yaşayan erkekler hiç kimse fark etmeden ve sosyal yaşamdan kopmadan, oldukça konforlu bir şekilde yaptırdığı tıraşsız saç ekimi ile 6-7 ay sonra doğal, gür ve sağlıklı saçlara sahip olabiliyor.

Uzun Saçlı Kadınlarda ve Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekimi

Kadınlar ve uzun saçlı erkeklerin sıkça tercih ettiği, uzun saçlara sahip insanlar için oldukça uygun bir yöntem olan tıraşsız saç ekiminde, donör bölge denilen ense kısmında, pencere şeklinde küçük bir alan tıraş ediliyor. Saçlar ense bölgesini kapatacağı için bu bölgenin tıraş edildiği fark edilmiyor. Tıraşlı alandan FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, saç kaybı yaşanan bölgeye ve seyrekleşme görülen noktalara safir FUE saç ekimi tekniği kullanılarak ekiliyor. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan safir FUE saç ekiminin bu denli başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem formundaki safir cevheri, dar alanlara çok küçük ve sık kanal açılabilmesine imkan tanıyor. Safir FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar alana yaklaşık 40 kök ekebilmek mümkün oluyor. Kadınlarda saç ekimi denilince ilk akla gelen yöntem olan tıraşsız saç ekimi teknolojisi, saç kaybı yaşayan kadınları sosyal yaşamdan koparmadan 6-7 ay içinde doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşturuyor. Dolgun saçlar, kadınlara hep hak ettikleri estetik görünümü, özgüveni ve yaşam motivasyonunu yeniden kazandırıyor.

Tıraşsız saç ekimi yöntemi; sedasyonlu saç ekimi ve hızlı iyileşen saç ekimi gibi yaşam konforunu ve memnuniyeti artıran yöntemlerle kombine edilerek uygulanabiliyor.

Tıraşsız Saç Ekiminin Faydaları

  • Saçın tümü değil de sadece ensedeki donör bölge tıraş edildiği için kişilerin, saçlarının uzamasını beklemesine gerek kalmıyor.
  • Uygulamayı yaptıran kişiler aynı gün hayatına kesintisiz olarak devam edebiliyor; böylelikle iş ve sosyal yaşamından geri kalmıyor.
  • Saç ekimi yapıldığı fark edilmediği için tüm süreç gizlilik içinde tamamlanıyor. Böylelikle saç kaybı yaşayanlar, çevresindekiler farkına varmadan sağlıklı, doğal ve gür saçlara sahip olabiliyor. Tıraşsız saç ekimi, özellikle kadınlarda saç ekimi sürecinin gizlilik içinde gerçekleştirilmesine imkan tanıyor.

SAÇ EKİMİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Bana saç ekimi yapılabilir mi?

20 yaş ve üstündeyseniz,

Doktor kontrolünde saç ekimi işlemine engel herhangi bir fizyolojik rahatsızlığınız yoksa,

Saçınızda belirgin açıklıklar mevcutsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa,

Donör bölgenizdeki saç sıklığı ve kalitesi yeterliyse,  size saç ekimi yapılabilir.

Ben saç ekimi yaptırırken hangi kriterlere dikkat etmeliyim?

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ruhsatlı bir kuruluşta bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Kurumun size güven vermesine özen gösterin. Aklınızda hiç soru işareti kalmayacak şekilde bilgi edinmeye çalışın.

Bu işlem için izin almam gerekir mi?

İlk 3 gün dinlenebilme imkanınız olursa, sizin için çok daha konforlu olur. Masa başı bir işte çalışıyorsanız, aralıklı dinlenmelerle işinize dönebilirsiniz. Ağır bir işte çalışıyorsanız, 3 gün izin almanız iyi olabilir. Yurtdışından ya da uzak bir yerden gelip işlem alacaksanız, başınızı korumanız kaydıyla, ertesi gün seyahat etmenizde bir sakınca yoktur.

Saç ekimi sadece erkek adaylara mı uygulanır?

Saç ekimi genelde erkek tipi dökülmenin görüldüğü erkek adaylara uygulansa da, kadın danışanlarımızda da bu tip dökülme görülebilir veya zaman içerisinde seyrekleşen saçlar, yoğun saç kayıpları neticesinde saç sıklaştırma amacıyla saç ekimi işlemi kadın danışanlarımıza da uygulanabilir.

Ekim işlemi sadece saça mı uygulanır?

İhtiyaca göre sakal ve kaş ekimi de yapılabilmektedir.

Günlük hayatıma ne zaman dönüş sağlayabilirim?

Esasında başınızı iyi bir şekilde koruduğunuz taktirde ertesi gün günlük hayatınıza dönüş sağlayabilirsiniz. Fakat imkanınız varsa, kritik olan ilk 3 gün dinlenmenizi öneririz.

Ne zaman spor yapabilirim?

Ekimden sonraki 1 ay içerisinde ağır sporlardan uzak durmanızı öneriyoruz. İlk 3 gün yatay pozisyonda güzel dinlendiyseniz, ödeminiz kalmayacaktır.  Ödeminize bağlı olarak 4. Günden itibaren yürüyüş yapabilirsiniz. 15. Günden sonra da hafif egzersizler yapabilirsiniz. Ağır sporlar için 1 ay beklemenizi öneririz. Öncesinde fotoğrafınızı yollayıp, doktorunuzdan onay alabilirsiniz.

Ne zaman sauna, hamam ve solaryuma girebilirim?

Solaryuma 1 yıl boyunca girmemenizi öneririz. Sauna ve hamam aktivitelerinizi ekimden 1 ay sonra, doktor onayıyla yapabilirsiniz.

Ne zaman havuza, denize girebilirim?

Havuz, deniz aktivitelerinizi ekimden 1 ay sonra, doktor onayıyla yapabilirsiniz.

İşlem ne kadar sürer?

Saç ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak alınacak greft sayısı, cilt ve saç yapısı ve kullanılacak tekniğe bağlı olarak 4-8 saat arasında değişiklik gösterebilir.

Saç ekimi sırasında ve sonrasında ağrı ya da acı hisseder miyim?

Saç ekimi işlemi sırasında herhangi bir acı, ağrı hissetmemeniz için lokal anestezi altında yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak lokal anestezi öncesinde  sedasyonlu saç ekimini tercih edebilirsiniz. Sedasyon ile hafif uykulu bir durumda olduğunuz için size daha konfor sağlayabilir.  İşlem sonrasında anestezi etkisi azaldığında minimal ağrı, acı hissedebilirsiniz, bunun için kurum tarafından size verilen ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz.

İşlem sonrasında hangi ilaçları kullanabilirim?

İşlem sonrasında ağrı kesici, antibiyotik ve ödem ilacı size kurum tarafından verilmektedir. Doktorunuz gerekli görürse kan sulandırıcı ilacı da ilave edebilir.

Hangi tekniği seçebilirim?

Saçınızın kesilmesini istemiyorsanız, saç açıklığınız az ise DHI yöntemini tercih edebilirsiniz. Saç derinizin hassasiyetine bağlı olarak Safir FUE tekniğini de doktorunuz önerebilir.  Bu kararı sizin saç ve cilt yapınız esas alınarak uzmanınızla birlikte belirlenebilir.

Ekilen saçlar ne zaman çıkar?

2. ve 3. Aydan itibaren minimal düzeyde çıkmaya başlar. 4. Aydan itibaren daha belirgin saç çıkması gözlemlenir. 7. Aydan itibaren yüzde 50 sonuç görünür. Yüzde 100 sonuç saçın ön bölgesi için 1 yılda, tepe bölgesi için 1,5 yılda gözlemlenmektedir.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Saçınız ekildiği andan itibaren 1 ay içinde şok dökülmesi yaşanır. Bu sizi endişelendirmesin, köklerin tutunma süreci ilk 10 gündür.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

İşlem sırasında başınıza çok fazla sıvı verileceğinden ilk 3 gün sızıntı devam eder, çok uzun süre başınızı dikey pozisyonda tutmamanız, çok ayakta kalmamanız gerekmektedir. Mümkün olduğunca yatay pozisyonda kalırsanız, başınızdaki ödem yüzünüze inmez. Ödemi önleyen bant versek bile, sizin dinlenmeniz ve ödem ilacınızı düzenli almanız, fazla tuzlu, baharatlı yiyecekler almamanız, alkol tüketmemeniz gerekmektedir.  Yara iyileşmesini geciktirdiği için sigara içmemenizi öneririz. Daha hızlı bir iyileşme için biz işlem sonrası ve bunu takip eden aylarda PRP işlemi önermekteyiz. Buna ek olarak egzozom, ozon tedavisi ve saç mezoterapilerini ve size önerilen medikal saç ürünlerini düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saç ekimi yaptırdığım anlaşılır mı?

Belirlenen ön hat çizginize çapraz ekim tekniğiyle doğal bir görünüm sağlanması hedeflenir. Saç ekimi yaptırdığınız, ekim sonrasında iyi bir koruma gerçekleştirirseniz, anlaşılmaz.

Fiyatı ne kadardır?

Saç ekimi işlemi ihtiyacınız olan greft sayısı, saç ekimi tekniğine göre değişim göstermekle beraber, biz Medicaworld olarak her kesime hitap eden saç ekimi paketlerimizle hizmet vermekteyiz.

İşlemi uygulayacak kişiler kimlerdir?

Doktor kontrolü eşliğinde, alanında tecrübeli ve bizim kurum içi eğitimlerimizle de uluslar arası kalitede hizmet veren, uzman bir ekip ile işlemlerimiz gerçekleşmektedir.

    Bilgi - Randevu

    için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

    KVKK Metni’ni okudum ve anladım.