VITOMIX SHINE

Vitomix, Medicaworld’e patentli bir üründür. Alın üzerindeki, alın ortasındaki ve kaz ayaklarındaki kırışıklıkların açılmasını sağlayan, kaşları hafif kaldıran ve badem göz efekti veren bir işlemdir. İçeriğinde Botolinum Toksin ve bolca vitamin bulunur. Uygulanan bölgelerde mimik yapmaya olanak tanır, daha doğal bir görünüm sağlar ve bir aydınlanma verir. Etrafını pürüzsüzleştirerek gözlerimizin güzelliğini ön plana çıkarır. Etki süresi 4-6 aydır.

7-10 güne kadar etki ederek,  tam etkisi  15. günde görülür. Kontrol seansı da tam etki görüldüğü gün yapılır. Kontrol seansının geçirilmemesi danışanın bir rötuş gerekirse, doğru zamanda alması gerektiği için önemlidir. Aksi taktirde danışanın cildi vitomix’e karşı antikor geliştirebilir.

Vitomix öncesinde kan sulandırıcı olduğundan, morarmaya sebep olacağından alkol kullanılmaması önerilir. İlaç kullanılmaması önerilir, kullanılan ilaçlar doktora mutlaka belirtilmelidir.

Vitomix sonrasında YAPILMAMASI GEREKENLER şöyle sıralanabilir:

 1. İlk 12 saat başınızı öne eğmeyiniz, su değdirmeyiniz.
 2. İlk 12 saat işlem yapılan bölgeye dokunmayınız, kaşımayınız, masaj uygulamayınız.
 3. 1 hafta ağır spor yapmayınız,yoğun sıcak duş almayınız.
 4. 1 hafta Sauna ve buharlı işlemlerden uzak durunuz.
 5. İlk 48 saat ten makyajı yapmayınız.
 6. İlk 1 hafta uygulanan bölgeye lazer epilasyon, ağda, kaş alımı, microblading gibi işlemler yaptırmayınız.

7.İşlem sonrasında alkol kullanmayınız.

8.Aşırı güneşe maruz kalmayınız.

9.Yüz kaslarınızı fazla hareket ettirmeyiniz.

10.Gece yüz üstü uyumayınız. Sırt üstü uyumaya özen gösterin.

Olası komplikasyonlardan en yaygın olarak gözlemlediklerimiz: asimetri ve kırışıklıkların bir kısmının geçmemesidir. İki hafta sonra kontrol seansına geldiğinizde, doktorunuz gerekli gördüğünde, işlemi ihtiyacınız olan dozda tekrar edebilir.

Shine

Shine işlemi ise yüzümüzde belirli noktalara uygulanan bir aydınlanma protokolüdür. Yüzdeki renk tonu eşitsizliğini giderir, ışıltı sağlar. İnce kırışıklıkları açar.

Shine işlemini hücre yenilenmesi adına 4 kür önermekteyiz, danışanlarımızdan oluşturduğumuz istatistiklerimizde minimum 2 kürün etkili olduğunu gözlemledik. Kişinin genetik faktörlerden göz altında yoğun koyuluklar mevcutsa, çocuk bakımı, yoğun iş temposu, uyku düzensizliği sorunu varsa; daha fazla kür gerekebilir.

Shine işlemi, cilt altına özel içeriğimizin enjekte edilmesi şeklinde gerçekleşeceğinden, kişinin işlem öncesi alkol almaması önerilir. Alkol kanı yoğun olarak sulandırır. İğne giriş-çıkış yerlerinin morarmasına sebebiyet verebilir. İşlem öncesinde ilaç kullanılmaması önerilir, kullanılan ilaçlar doktora mutlaka belirtilmelidir.

İşlem sonrasında YAPILMAMASI GEREKENLER şöyle sıralanabilir:

1.İlk 6 saat  dokunmayınız, masaj yapmayınız, kaşımayınız ve su değdirmeyiniz.

 1. İlk 24 saat ten makyajı yapmayınız.
 2. İşlem sonrası düzenli 4 saatte 1 50 SPF güneş koruyucu kullanınız. Ve aşırı güneşe maruz kalmayınız.
 3. Sıcak duş almayınız, hamam ve solaryuma girmeyiniz.

Olası komplikasyonlardan en yaygın olarak gözlemlediklerimiz: iğne giriş-çıkış yerlerinde hassasiyet, kızarıklık, hafif morluklardır. Morluk gözlemlediğinizde Arnica krem uygulayabilirsiniz. Kızarıklıklar da cilt hassasiyetinize bağlı olarak birkaç saat ile yarım gün içerisinde geçecektir.

Shine  işleminin etkisinin uzun sürmesini istiyorsanız, cildinizi düzenli  temizleyip nemlendirmeniz, bol bol su içmeniz, uykunuza ve beslenmenize dikkat etmeniz ve CA ürünlerinden Panthenol, whitening serum ve  hyalüronik asit  serumunu düzenli kullanmanız önerilir.

  Bilgi - Randevu

  için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

  KVKK Metni’ni okudum ve anladım.