H 100 Gençlik Aşısı

Cilde nem ve parlaklık veren hyalüronik asit aynı zamanda kolajen sentezinde görevli bir yapı taşıdır.  Cildimizde doğal olarak bulunan hyalüronik asit yaşla birlikte azalmaya başlar ve bu azalmaya bağlı kolajen sentezinde de seviye düşer ve yaşlanma etkileri görülmeye başlanır.

H100 Gençlik aşısı içeriğinde saf hyalüronik asit, vitamin, mineral, antioksidan ve peptidler bulunmaktadır. Bu yoğun içerikle cilt altı kolajen stimülasyonu tetiklenir ve ciltte gözle görülür bir gençleşme gözlemlenir.

H100 Gençlik aşısının cilde etkileri nelerdir?

İnce kırışıklıkları ve elastikiyeti azaltır

Ciltte sıkılaşma sağlar

Matlaşma ve renk tonu eşitsizliğini düzenler

Kuruluğu giderir, cildin daha gergin ve parlak olmasını sağlar

Cilde hasar veren serbest radikalleri azaltır

Cilt lekelerini azaltır

 

H100 Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

H100 Gençlik aşısı işlemi öncesinde cilt dezenfektan ile temizlenir ve anestezi krem uygulanır. Sık aralıklarla enjeksiyon yapılır.

H100 Gençlik aşısı etkisi ne zaman belli olur?

H100 Gençlik aşısının etkisi enjeksiyon sonrası birkaç gün içinde görülmeye başlar. Kalıcı sonuçlar için yıl içerisinde birkaç seanslık kürler halinde uygulanması tavsiye edilir.

H100 Gençlik aşısı işlemi öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

H100 Gençlik aşısı işlem öncesinde alkol alınmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlardan bir süre uzak durması gerekir. İşlemin yapılacağı gün cildin temiz, dinlenmiş ve hazır olması önerilir.

H100 Gençlik aşısı işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

1.İlk 6 saat  dokunmayınız, masaj yapmayınız, kaşımayınız ve su değdirmeyiniz.

  1. İlk 24 saat ten makyajı yapmayınız.
  2. İşlem sonrası düzenli 4 saatte 1 50 SPF güneş koruyucu kullanınız. Ve aşırı güneşe maruz kalmayınız.
  3. Sıcak duş almayınız, hamam ve solaryuma girmeyiniz.

Olası komplikasyonlardan en yaygın olarak gözlemlediklerimiz: iğne giriş-çıkış yerlerinde hassasiyet, kızarıklık, hafif morluklardır. Morluk gözlemlediğinizde Arnica krem uygulayabilirsiniz. Kızarıklıklar da cilt hassasiyetinize bağlı olarak birkaç saat ile yarım gün içerisinde geçecektir.

H100 Gençlik aşısı işleminin etkisinin uzun sürmesini istiyorsanız, cildinizi düzenli  temizleyip nemlendirmeniz, bol bol su içmeniz, uykunuza ve beslenmenize dikkat etmeniz ve CA ürünlerinden Panthenol, nem veren toniği ve hyalüronik asit serumunu düzenli kullanmanız önerilir.

 

 

 

    Bilgi - Randevu

    için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

    KVKK Metni’ni okudum ve anladım.