Fransız Askı

Kolajen ve bununla birlikte elastikiyet kaybına bağlı olarak ovalini kaybeden, sarkan yüzlerde uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemlerinden en kalıcı olanıdır.

Polyester ve silikon yapıdaki iplerle yapılan bu işlem Fransa’da geliştirildiği için Fransız askısı adını almıştır.

Yüz hattını yeniden yapılandırmak, yüzün ovalinin yeniden ortaya çıkarmak, sarkan yanakları, düşük kaşlarını kaldırmak, nazolabial ve mariyonet çizgilerini hafifletmek isteyen danışanlar için ideal bir işlemdir. Bu işlem aynı zamanda kısmi yüz felci geçirmiş, yüzünde asimetri olan danışanlara da önerilmektedir.

İşlem lokal anestezi altında gerçekleşir. İşlem sırasında ağrı, acı hissedilmez. İşlem süresi 45 dakika ile 1 saat arasında değişebilir. İşlem öncesinde askılama işlemi danışanın onayı ile planlanır. İpler cilt altına yerleştirilir ve sabitlenir. Danışanın elastikiyet kaybına bağlı olarak ip sayısı belirlenir. İpler deri altında kolajen stimilasyonunu artırarark ciltte sıkılaşma sağlar.

Fransız askı öncesi dikkat edilmesi gerekenler: alkol alınmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlardan bir süre uzak durması gerekir. İşlemin yapılacağı gün cilt temiz, dinlenmiş ve hazır olması önerilir.

Fransız askı işleminden sonra uygulama bölgesinde hafif ödem, morarmalar ya da ağrı ortaya çıkabilir. Buz uygulaması yapılarak ve ağrı kesiciler kullanılarak bu durum ortadan kaldırılabilir. Reçete edilen ağrı kesiciler ve diğer ilaçlar ile iyileşme süreci devam ettirilir. Danışanlar, uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilir. Normal iyileşme süresi 2 – 15 gün arasında değişiklik gösterir.

Fransız askı sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

1.Alkol alınmamalıdır.

2.Ödem için bol sıvı tüketilmesi ve tuzlu, baharatlı yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilir.

  1. Danışan birkaç gün çok güneşe maruz kalmamalıdır. Dışarı çıkılması gerekiyorsa, yüksek faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

4.Sauna ve hamamdan iki hafta  uzak durulması gerekir.

5.İlk günlerde yüz kasları minimum düzeyde kullanılmalı, yüzüstü yatılmamalıdır. Sağa sola dönülmemeli ve sırt üstü yatılmalıdır.

6.Danışanın yüz yıkama işlemi sırasında yukarı doğru hareketler yapması ve cildine baskı uygulamaması gerekir.

7.Doktorun belirttiği süre boyunca cilde masaj yapılması ve derinin ovulması sakıncalıdır.

İşlem kalıcılığı 5 yıldır. İki hafta sonra kontrol seansı yapılır.

Olası komplikasyonlardan bazıları: asimetri oluşumudur. Uzman doktor tarafından müdahale edilerek düzeltilebilir.

    Bilgi - Randevu

    için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

    KVKK Metni’ni okudum ve anladım.