MEDICA BOMB

Medicaworld’ün yeni içeriğiyle zenginleştirdiği bir nem terapisi protokolüdür. Özellikle kuru ciltli danışanlarımızn düzenli olarak yaptırıp sonuç gördüğü işlemlerimizden biridir. Mevsim geçişlerinde tüm danışanlarımıza önerdiğimiz, yüzdeki kuruluğu gideren ve kuruluğa bağlı ince kırışıklıkları açan, yüze canlılık veren çok efektif bir uygulamadır.

İşlem öncesinde kan sulandırıcı olduğundan, morarmaya sebep olacağından alkol kullanılmamalıdır. İlaç kullanılmaması önerilir, kullanılan ilaçlar doktora mutlaka belirtilmelidir. İşlem öncesinde cildinizin temiz olması tavsiye edilir.

İşlem sonrasında YAPILMAMASI GEREKENLER şöyle sıralanabilir:

1.İlk 6 saat  dokunmayınız, masaj yapmayınız, kaşımayınız ve su değdirmeyiniz.

  1. İlk 24 saat ten makyajı yapmayınız.
  2. İşlem sonrası düzenli 4 saatte 1 50 SPF güneş koruyucu kullanınız. Ve aşırı güneşe maruz kalmayınız.
  3. Sıcak duş almayınız, hamam ve solaryuma girmeyiniz.

Olası komplikasyonlardan en yaygın olarak gözlemlediklerimiz: iğne giriş-çıkış yerlerinde hassasiyet, kızarıklık, hafif morluklardır. Morluk gözlemlediğinizde Arnica krem uygulayabilirsiniz. Kızarıklıklar da cilt hassasiyetinize bağlı olarak birkaç saat ile yarım gün içerisinde geçecektir.

Medicabomb işleminin etkisinin uzun sürmesini istiyorsanız, cildinizi düzenli  temizleyip nemlendirmeniz, bol bol su içmeniz, uykunuza ve beslenmenize dikkat etmeniz ve CA ürünlerinden Panthenol, nem veren toniği ve hyalüronik asit serumunu düzenli kullanmanız önerilir.

    Bilgi - Randevu

    için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

    KVKK Metni’ni okudum ve anladım.