Yerçekimi kuvvetlerinden ve yaşlanmanın kimyasal sonuçlarından dolayı yenilenme ve kendini koruma yeteneğini kaybeden cilt, sarkma problemi ile karşı karşıya kalabilir. Kolajen ve elastikiyet kaybının yanı sıra bağ dokusunun zayıflaması da yüz derisinin sarkmasına ve kırışmasına neden olarak kişiye olduğundan daha yaşlı bir görünüm verebilmektedir. Estetik yüz ameliyatı olmak istemeyen kişiler söz konusu olduğunda Medicaworld Estetik şubelerimizde ip askı ile yüz germe tekniği yaygın olarak kullanılıp, başarılı ve gerekli bir alternatif tedavi seçeneği olarak danışanlarımıza sunuyoruz.

İp askılarının temel amacı, yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve daha genç, sıkı bir görünüm elde etmektir. İplikler, cildin altındaki dokulara tutunarak destek sağlar ve gerildiklerinde cildin yukarı kaldırılmasını sağlar. Aynı zamanda, ipliklerin yerleştirilmesi, cilt altındaki kollajen üretimini uyararak sıkılığın artmasını teşvik edebilir.

İp askıları genellikle lokal anestezi altında bir doktor tarafından uygulanır. İşlem genellikle hızlıdır ve iyileşme süreci genellikle kısa sürelidir. İplikler cilt altında yerleştirildiğinden dışarıdan görünmezler.

İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanır?

İp askı, sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde uygulanmak için en sık yüz ve boyun bölgesine yapılır. Ayrıca eller ve ayaklar gibi vücudun diğer kısımlarında da kullanılır. Peki bu diğer bölgeler nelerdir;

-Kalça ve bacaklar

-Sarkmış Kollar

-Meme dikleştirme

-Boyun germe

-Kaş kaldırma

Gibi işlemler için de ip askı yöntemi kullanılabilir.

İp askı her cilt için uygun mu diyecek olursak da , ciddi şekilde kırışmış veya sarkmış cilde sahip olanlar için önerilmez. Bu gibi durumlarda hasta yüz plastik cerrahına gönderilir. Bu tedavi, hafif gevşeklik sergileyen ince ciltler için en etkili ve en çekici sonuçları sunar. Yine de aşırı ince/kırışık ciltler ile kalın ciltler için sonuçlar bu prosedürle tatmin edici olmayacaktır. Bu konuda daha detaylı bilgi için Medicaworld Estetik şubeleriyle iletişime geçip uzmanlarımıza cildinizi analiz ettirebilirsiniz.

Bu tedavinin en önemli faydası, güvenli, ağrısız ve keyifli bir şekilde, görünür bir dikiş izi olmadan uygulanabilmesidir. Lokal anestezi altında uygulandığı için hastaneye yatmaya gerek yoktur ve hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir. İp askı tedavisinde sarkmayı iyileştirmek için, yukarı doğru bir kuvvet sağlayan askıya alma etkisi kullanılır Doğal sonuçlar: Mimiklere etkisi yok ve kas davranışları bu işlemden etkilenmiyor. Üstelik askıların gevşek olduğu hissedildiği takdirde iplerin yeniden sıkılması ya da tedavinin tekrarlanması mümkün.

İp askıdan önce alınması gereken özel bir önlem veya tedavi yoktur. Operasyon öncesinde Medicaworld Poliklinikteki doktorunuz ipler ve genel olarak germe işlemi hakkında bilgi sahibi olmanız için tüm detayları sizinle birlikte gözden geçirecektir.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

-Cildinizi sert masajdan ve ovalamaktan kaçının

-Yüzünüzü yıkarken ellerinizi yukarı doğru hareketlendirin

-Yüzünüzü darbeden koruyun

-Yüz üstü yatmaktan kaçının

-İlk birkaç gün çene hareketlerini minumum seviyede tutun

Son olarak İp askı tedavisi uzun süreli bir etkiye sahiptir. Eriyebilir formdaki ipler, yapıldıkları malzemeye bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında değişen bir ömre sahiptir.

Uygulamadan hemen sonra kendini gösterir. Ortalama 6 haftalık bir süreden sonra ise ip askı ile gelen kalkık ve genç görünüm tamamen yerleşmiş olacaktır.

    Bilgi - Randevu

    için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

    KVKK Metni’ni okudum ve anladım.