Gold Needle – Altın İğne

Cildimiz diğer organlarımıza oranla daha fazla dış etkene maruz kaldığı için daha hızlı bir yaşlanma söz konusudur. Bu dış etkenler arasında güneş ışınları, mevsim değişiklikleri, hava kirliliği, yaşlanma, stresli çalışma koşulları sayılabilir.

Cildimizde yirmili yaşlardan itibaren iç tahribat ve yıkım başladığından, erken yaşlarda bakım ve destek gereklidir. Orta yaşlarda oluşan kırışıklıklar, lekeler, cilt yüzeyinde akne sonrası çukurluklar, cilt tonu eşitsizliği için uygulanan medikal teknoloji yöntemlerinden biri altın iğnedir. Altın, cilt dokusuna uyumlu bir elementtir.  Altın iğne ile radyo frekans dalgaları ve mikro altın iğneler tarafından cilde verilen bilinçli hasarla cilt yenilenmesi ve onarımı sağlanır.

Altın iğnenin uygulama alanı nedir?

Altın iğne, cilt gençleştirme haricinde yara izleri, yanık izleri tedavilerinde, çatlak tedavisinde, boyun, gıdı ve dekolte bakımında, akne izleri tedavisinde, leke tedavisinde, gözenek sıkılaştırılmasında da uygulanabilir.

Altın iğne uygulaması nasıl yapılır?

İşlem öncesinde anestezi krem uygulanır. İşlem ortalama 30 dakika sürmektedir. İşlem yapılacak bölgeye göre sürede değişkenlik olabilir.

Altın iğne işlem öncesinde alkol alınmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlardan bir süre uzak durması gerekir. İşlemin yapılacağı gün cildin temiz, dinlenmiş ve hazır olması önerilir.

Altın iğne işlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

1.İlk 6 saat  dokunmayınız, masaj yapmayınız, kaşımayınız ve su değdirmeyiniz.

  1. İlk 24 saat ten makyajı yapmayınız.
  2. İşlem sonrası düzenli olarak her 4 saatte 50 SPF güneş koruyucu kullanınız. Ve aşırı güneşe maruz kalmayınız.
  3. Sıcak duş almayınız, hamam ve solaryuma girmeyiniz.

Olası komplikasyonlardan en yaygın olarak gözlemlediklerimiz: iğne giriş-çıkış yerlerinde hassasiyet, kızarıklık, hafif morluklardır. Morluk gözlemlediğinizde Arnica krem uygulayabilirsiniz. Kızarıklıklar da cilt hassasiyetinize bağlı olarak birkaç saat ile yarım gün içerisinde geçecektir.

Altın iğne işleminin etkisinin uzun sürmesini istiyorsanız, cildinizi düzenli  temizleyip nemlendirmeniz, ve CA ürünlerinden Panthenol, nem veren toniği, whitening serum, hyalüronik asit serumunu ve güneş koruyucu kremini düzenli kullanmanız önerilir.

Altın iğne işlem sonrasında ciltte kızarıklıkların oluşması normaldir, bunlar birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolur. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşamına hemen dönebilir, sonraki gün ise işe gidebilir.

    Bilgi - Randevu

    için formu doldurun Uzman Sağlık Danışmanımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir…

    KVKK Metni’ni okudum ve anladım.